Mezigeneračně

V roce 2018 jsme se jako první mateřská škola na šluknovsku zapojili do mezigeneračních aktivit v parterství s neziskovou organizací Mezi námi, o. p. s. https://www.mezi-nami.cz/

Spolupráce pokračuje a počet rozmanitých akcí se seniory roste. Vazby se nezpřetrhaly ani během pandemie – s babičkami a dědečky z Domu s pečovatelskou službou v Lesní ulici jsme byli v kontaktu formou distančního tvoření, výtvarných pozdravů a video chatů. Úspěšně jsme se zúčastnili projektu Pohádkový rok.

Celý školní rok s Mezi námi o. p. s. jsme završili převzetím ceny za 3. místo v soutěži Pohádkový rok a převzetím značky „Mezigeneračně“, kterou jsme si vysloužili víc jak tříletou spoluprácí se seniory z Lesní ulice a s Mezi námi, o. p. s.

 

V květnu jsme se konečně se seniory sešli během slunného dopoledne před pečovatelským domem, popovídali si, zazpívali, předali si navzájem dárečky.

V prosinci jsme seniorům zhotovili andílky na Štědrovečerní stůl a poslali jim video s písničkou a pozdravem. To také uvedla ČT1 a ČT2 v předvánočním čase právě díky zprostředkování společností Mezi námi.

Fotografie z pravidelného výtvarného tvoření z doby před pandemií:

Každý měsíc jsme se babičkami a dědečky scházeli ke společnému výtvarnému tvoření a povídání. Byla to úžasná setkání plná pohody, vyprávění, zpívání a smíchu.

Nezapomněli jsme na ně ani v rámci soutěže Srdce s láskou darované.

 

 

Knoflíkové puzzle ke Dni seniorů 2020: