Mezigeneračně

V roce 2018 jsme se jako první mateřská škola na šluknovsku zapojili do mezigeneračních aktivit v parterství s neziskovou organizací Mezi námi, o. p. s. https://www.mezi-nami.cz/

Školní rok 2021 – 2022

Červen

Opět jsme se sešli venku před pečovatelským domem. Seniorů přišlo méně, avšak to na soutěžní atmosféře neubralo na nadšení a bouřlivém fandění dětí i babiček. Hráli jsme totiž vědomostní hru spojenou s hodem kostkou. Dva týmy soutěžily o puzzle, jež postupně sestavily do obrázků koček. Nakonec jsme si popřáli krásné prázdniny, babičkám pevné zdraví, dobrou náladu, dětem, které ze školky tento školní rok odcházejí, veselý a pohodový vstup do první třídy.

Květen

Sluníčko nás vylákalo ven. Setkání se uskutečnilo před pečovatelským domem na lavičkách. S babičkami a dědečky jsme navlékali těstovinové korále a užili si přitom spoustu legrace. Babičky vyprávěly historky z mládí, děti jim na oplátku zatančily. Bylo to opět krásné tvůrčí dopoledne.

Duben

Duben jsme se seniory naplánovali jako „čarodějnické setkání“, avšak to bychom nebyli my, abychom si na naše babičky a dědečky nevzpomněli i o Velikonocích. Děti se rozhodly vyrobit jim pro radost velikánskou kraslici a ozdobit ji květy a svými kresbami.
Čarodějnické setkání proběhlo ve znamení náramkových netopýrů a kočiček.

Březen

První březnový den se uskutečnilo setkání dětí se seniory z Pečovatelského domu v Lesní ulici. Tentokrát jsme vytvářeli  jarní květy. Moc jsme se na naše babičky a dědečky těšili. Po lepení kvítků jsme si vyprávěli a zazpívali si. Nálada panovala veselá, protože den přinesl mnoho radosti a jarního sluníčka.

Únor

V důsledku častých karantén mezi dětmi jsme i v dubnu zvolili cestu tvoření v MŠ. Zhotovili jsme masopustního pašíka Pepíka, kterého předáme na setkání v březnu, které se snad již uskuteční. Děti také posílají seniorům video pozdrav.

Leden

Covidová situace mezi personálem a seniory se v pečovatelském domě dočasně zhoršila, proto jsme tvořili v MŠ. Výrobky p. učitelka zavezla seniorům.

Prosinec

Video-pozdrav, který děti vyslaly seniorům, a balíčky s vánočním přáním a zhotovenými dárečky:

S vánočním věncem ke zdobení do MŠ zavítala paní Eliška Reisingerová z Mezi námi o. p. s. Pozdravila děti a vzájemně jsme si předali drobné dárečky.

Listopad

V tomto měsíci se zhoršila epidemiologická situace a my jsme s dětmi nemohli seniory navštívit.

Říjen

Při dalším setkání s našimi seniory jsme využili prostor jejich pečovatelského domu. Protože 20. 10. slavíme Den stromů, rozjhodli jsme se jeden takový strom společně vytvořit. Dub i s roztomilými žaludy. Každý žalud představuje jednu babičku či dědečka a jednoho malého kamaráda z naší MŠ. Nechyběla ani Eliška Reisingerová z Mezi námi o. p. s.

Září

Díky našemu úspěchu v loňském školním roce v celostátní soutěži Pohádkový rok, kterou zorganizovala obecně prospěšná společnost Mezi námi, jsme ve Varnsdorfu přivítali tanečního mistra pana Veletu. Společně se seniory jsme strávili nádherné taneční dopoledne. Děkujeme i ZUŠ Varnsdorf za poskytnutí prostor k této akci.